laureaci
VII GALA DNI PRACY ORGANICZNEJBazar Poznański – 2018 rok
Honorowy Wawrzyn Pracy Organicznej 2018
Polski podróżnik, kajakarz, zdobywca i odkrywca. Dzięki Internautom uzyskał tytuł Podróżnika Roku 2015 miesięcznika National Geographic. Jako pierwszy człowiek w historii, wyłącznie dzięki sile własnych mięśni, samotnie przepłynął kajakiem 3–krotnie Ocean Atlantycki z kontynentu na kontynent, opłynął Morze Bałtyckie i Bajkał, całe polskie wybrzeże z Polic do Elbląga oraz Polskę po przekątnej. Dwukrotny złoty, srebrny i brązowy medalista Otwartych Akademickich Mistrzostw Polski w kajakarstwie górskim. Uzyskał patent sternika jachtowego. Zdobył wszelkie odznaki kajakowe wszystkich stopni krajowych organizacji oraz najwyższe międzynarodowe. Zdobył tytuł Akademickiego Mistrza Polski w Kajakarstwie Górskim w 2003 roku oraz m.in. zdobył tytuł Drużynowego Akademickiego Mistrza Polski w Kajakarstwie Górskim w 2003 roku wraz z dwoma synami
Od 1998 roku utworzyła i prowadziła Warsztaty Terapii zajęciowej w Wągrowcu, w powiecie obornickim – w Wiardunkach oraz Wapnie, Zakład Aktywizacji Zawodowej, którego prowadzenie przekazała Gminie, Środowiskowy Dom Samopomocy w Wągrowcu wraz z grupą wsparcia z problemami psychicznymi. Prowadzone placówki obejmują rehabilitacją ponad 100 osób niepełnosprawnych i tyleż samo ich rodzin. Laureatka sama jest osobą niepełnosprawną. Zasłużona działaczka społeczna i Prezes Stowarzyszenia REHABILITACJA w Wągrowcu. Przez 16 lat pełniła funkcję Prezesa Wielobranżowej Spółdzielni Inwalidów w Wągrowcu. Przez dwie kadencje pełniła funkcje członka Krajowego Związku Spółdzielni Inwalidów i Niewidomych w Warszawie.
Jest jednym z najpopularniejszych poznańskich chórmistrzów. Pierwszym instrumentem młodego Ryszarda były skrzypce. Ukończył Liceum Pedagogiczne, Akademię Muzyczną w Poznaniu i studia prawnicze na UAM. On i jego zespół najbardziej znani są z tego, że co roku 28 lat., w drugie święto Bożego Narodzenia inscenizują na dworcu letnim w Poznaniu przyjazd Ignacego Jana Paderewskiego do Poznania w przeddzień wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Jako nauczyciel Ryszard Łuczak kojarzony jest przede wszystkim z Liceum Ekonomicznym przy ulicy Śniadeckich. Kierował także Liceum Plastycznym w Poznaniu oraz Instytutem Kształcenia Nauczycieli i Badań Oświatowych. Czterokrotnie wygrał Wielką Grę w TVP w tematach: powstanie wielkopolskie, życie i twórczość Stefana Żeromskiego, twórczość Zofii Nałkowskiej, życie i twórczość Leona Kruczkowskiego..
Były sportowiec i piłkarz Warty Poznań oraz trener zespołów z niższych lig. Organizator i animator wielu imprez dla społeczności lokalnej, m.in.: rodzinnych sztafet im. Kamili Skoliomowskiej, Wielkiego meczu Razem wygramy z rakiem piersi, Dni Sportu i Europejskiego tygodnia Sportu oraz Narodowego Dnia Sportu i Biegów Niepodległości. W ramach autorskiego projektu prezentuje w szkołach sprzęt z różnych dyscyplin oraz zachęca do jej uprawiania. Stworzył tzw. trzecie miejsce przestrzeń która ma wielkie znaczenie dla budowania więzi społecznych. Wielokrotnie wyróżniony przez Ministerstwo Sportu i Turystyki tytułem Animatora Roku za innowacje w uspołecznianiu Orlika oraz współpracę z seniorami, kobietami, niepełnosprawnymi, rodzinami i przedszkolakami.
Twórca jedynego w Polsce Muzeum Napoleońskiego oraz Muzeum Star Wars (Gwiezdnych Wojen) w Witaszycach. Współorganizator Szlaku Napoleońskiego Południowej Wielkopolski. Współpracuje i wspiera lokalne organizacje – Koło Ludzi Aktywnych, Stowarzyszenie dla Witaszyc, Witaszyczki Klub Sportowy, Szkołę Podstawową w Witaszycach itp. Po gruntownym i pieczołowitym odrestaurowaniu Pałacu Witaszyce, jako jego właściciel, udostępnia wraz z terenami przypałacowymi dla lokalnych inicjatyw i spotkań kulturalnych. Członek Strzeleckiego Bractwa Kurkowego w Pleszewie, OSP w Witaszycach. Odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi, Medalem Pro Memoria, Zasłużony dla OSP.
Enea SA zajmuje się sprzedażą energii elektrycznej dla gospodarstw domowych i firm na terenie całego kraju. Ma prawie 2,4 mln Klientów. Od 2008 roku jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Jest wiodącą spółką Grupy Enea jednej z największych grup energetycznych w Polsce. Grupa Enea rozumie społeczną odpowiedzialność biznesu (CSR) jako wpływ działań i decyzji poszczególnych Spółek, wchodzących w skład Grupy, na społeczeństwo i środowisko. CSR to dla Enea sposób zarządzania. Stawia na zrównoważony rozwoju i zwiększenie wartości firmy. Fundacja Enea powstała w kwietniu 2014 roku, by realizować politykę zaangażowania społecznego Grupy Enea udzielając wsparcia projektom społecznym.
napisz do nas
Poznań. św. Marcin 17
ul. Święty Marcin 78
61 – 809 Poznań
tel. 61 855 39 90