19 października 2022 roku

Gala XI Dni Pracy Organicznej

Organizator

Projekt dofinansowany przez:

XI Dni Pracy Organicznej (XI DPO)

XI Dni Pracy Organicznej w roku 2022 poświęcamy Maksymilianowi Jackowskiemu.

W dniu 21 kwietnia na WNHiD odbyła się Debata Publiczna WOLNA-ORGANICZNA-WIELKA. Debatę poprowadził Prof. UAM dr hab. Szymon Ossowski.  Szczegóły w zakładce Debata Publiczna.

W dniu 19 września zainaugurowaliśmy XI DPO podczas spotkania Kapituły Wawrzynu Pracy Organicznej pod przewodnictwem prof. Agnieszki Ziomek, na którym analizowano zgłoszone kandydatury i ostatecznie wybrano Laureatów Wawrzynu Pracy Organicznej 2022.

W ramach Dni Pracy Organicznej planujemy złożenie kwiatów na grobach współczesnych Organiczników, takich jak prof. Stefan Stuligrosz, dr Wanda Błeńska i prof. Jacek Łuczak oraz na grobowcu Jackowskich we Wronczynie.

Dniom Pracy towarzyszą spotkania z młodzieżą i angażowanie uczniów szkół w organizowane przez Stowarzyszenie wydarzenia.

W dniu 19 października planowana jest Gala Finałowa, na której uhonorujemy sześciu tegorocznych Laureatów unikatowym Wawrzynem Pracy Organicznej.

Gali w Bazarze towarzyszyć będzie wystawa tematyczna WOLNA-ORGANICZNA-WIELKA poświęcona historycznym i współczesnym Organicznikom. 

Plan wydarzeń w dniu 19.10 .2022:

17.30 – spotkanie pod pomnikiem Karola Marcinkowskiego w towarzystwie delegacji władz, młodzieży, świata biznesu oraz mieszkańców Wielkopolski.

18.00 – Gala i wystawa tematyczna „WOLNA-ORGANICZNA-WIELKA” w Bazarze Poznańskim.

Powitanie gości

Krótkie nawiązanie do wystawy tematycznej „WOLNA-ORGANICZNA-WIELKA”

Wystąpienie nt. Maksymiliana Jackowskiego – Prof. Zbigniew Pilarczyk

Uhonorowanie Laureatów

Występ artystyczny

Poczęstunek

 

napisz do nas

Poznań. św. Marcin 17

ul. Święty Marcin 78
61 – 809 Poznań
tel. 61 855 39 90